Vrahovia

Autor: Pavel Vrabec | 4.1.2020 o 13:33 | (upravené 4.1.2020 o 19:00) Karma článku: 2,96 | Prečítané:  1175x

Páni poľovníci, dnes som napísal do diskusie jednému vášmu obdivovateľovi, ktorý tvrdil, že "myslivci jsou lide se vztahem k prirode. Vite, jak by vypadaly lesy bez myslivcu?"

Napísal som mu - "Tu máte "emócie" opisované samými poľovníkmi v českom časopise Myslivost:

"Sibiřský obr - Nejde mi jen tak o nějakého medvěda. Chci lovit medvěda velkého a chci lovit medvěda v Rusku. Tam je lov medvěda tradiční a já mám svoje představy. A chci lovit už na jaře a nehodlám poslouchat, ze je už pozdě a všechno je rezervované."

alebo ešte lepšie:

"Na liškách – Vůně střelného prachu! Nemohu se v té bílé záplavě zase ubránit vzpomínkám. Je podzimní hon a jeho atmosféra přitahuje kluky jako magnet. Sledujeme myslivce střílející bažanty a zajíce. Vzrušené výkřiky po dobré ráně, křik bažantích kohoutů, nářek postřelených zajíců a vydávání psů. To vše mi vrostlo pod kůži a prožívám to jako dnes."

Tieto citáty - vyjadrenia samotných poľovníkov som čerpal z linku https://www.selmy.cz/clanky/jsou-myslivci-zabijaci-nebo-setrni-lesni-hospodari/ spolu s nasledovným komentom k týmto emóciám a k mnohému inému uverejnenému v uvedenom poľovníckom časopise od autora Radka Batelku z 5.10.2004: "Z popisu emocí, jak je podává průvodce lovce Sibiřského obra (a které jsou příznačné pro mnoho jiných), je patrné, že dotyčný vnímá realitu na úrovni pubertálního kluka zblblého četbou edice Knihy Dobrodružství a Odvahy. Dospělý člověk musí být opravdu pořádně tupý, aby si jednoho dne v kanceláři v centru Prahy řekl „chci zastřelit medvěda“. Vyrazit pak se vší svojí zabijáckou technikou, která mu garantuje absolutní fyzickou převahu nad zvířetem, do nitra Tajgy, tam pro vlastní potěšení zabít zvíře ozbrojené jen svým tělem a cítit se pak jako velký lovec, to už je snad znakem demence."

Poviete - starý článok, poľovníci sa zmenili. Na takýto argument sa ani nedá reagovať, no skúsim - kto má radosť zo smrti v krvi, nezmení sa. Každý, kto sa vyhlasuje za milovníka zvierat, kŕmi ich, aby ich vzápätí mohol zastreliť, je duševne chorý. Nie počet zveri v lesoch, ale poľovníkov treba regulovať. Vlastne tých treba zákonom zakázať. Nežijeme v stredoveku.

Raz som dokonca kdesi čítal vyjadrenie jedného poľovníka, ktorý pohľad na farbiace zviera (poľovnícky slovník, v preklade krvácajúce... tu sa zo psychologického hľadiska prejavuje snaha nevidieť holú a skutočnú realitu) po zásahu prirovnal k orgazmu pri sexe. Nie je to choré, ak má človek také pocity pri vražde inej bytosti? Ak má orgazmus pri počúvaní opery, nech sa páči. Ale pri pohľade na smrť?

Poľovníci potrebujú liečbu psychiatra. Prečo to tak nie je? Lebo určite aj mnoho psychiatrov je poľovníkmi https://mynitra.sme.sk/c/22167751/znamy-psychiater-napisal-knihu-o-svojich-pribehoch-z-polovaciek.html. Všimnite si, ako psychiater opisuje krásu srnčej zveri: "„Má takú zvláštnu krehkú krásu. Je to zver, ktorá má ladné, miestami až baletné pohyby. Je čarovná a aj srnce ako samce majú veľmi rôznorodé parožie, čím sú pútavé,“ opisuje Turček." A napriek tomu ich zavraždí. Nie je to choré? Takže preto sa poľovníci neliečia u psychiatrov. A aj preto, lebo to vnímate ako tradíciu, veď od nepamäti to tu bolo, je to tradícia, poľovníci sa predsa "starajú o zver". Vieme ako.

Zaujímavé - nikto z poľovníkov, nazývajúcich sa milovníci Prírody, však nevie vysvetliť, kto sa staral o zver pred "príchodom" človeka. Žeby samotná Príroda? Naozaj si myslíte, že bez nás by si neporadila? Čo sa nám darí pri našich zásahoch do jej zákonitostí je vidieť z posledných udalostí v súvislosti s klimatickou krízou. V Austrálii od septembra 2019 zomrelo v dôsledku požiarov pol miliardy - päťsto miliónov - 500.000.000 zvierat!!! Za štyri mesiace!!! Niektoré nemohli uniknúť pre oplotenia, ktorými farmári oplotili svoje pozemky, kde chovajú "hospodárske" zvieratá, tiež len za účelom vraždenia. Fakt si myslíme, že bez zvierat budeme môcť existovať? A nemám na mysli bez zvierat ako potravy, ale ako bez ŽIVOTA. Nebude zvierat, chrobákov, vtákov, cicavcov - nebudeme ani my...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V slovenskej koaličnej kríze sa po Putinovi objavuje už aj Orbán

Korčok rieši Sputnik V aj dvojaké občianstvo.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Premiér Matovič nie je hlúpy. A o to je to horšie

Matovič veľmi dobre vie, kto je Orbán


Už ste čítali?