Klamstvo

Autor: Pavel Vrabec | 24.8.2019 o 13:02 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1347x

Dnes sme s mojim štvorročným vnúčikom hrali "zvieratkovské" pexeso. Padli otázky a skončilo to jeho vyhlásením, že zvieratká nepapá, ani by to nechcel a ani doma ich nepapajú, oni papajú mäsko.

Toto robí spoločnosť, keď nás odmalička učí, že je úplne normálne, keď pozeráme na billboardoch obrázky s akciovými cenami teľacieho, obchodné letáky s vypichnutou poznámkou "Pravá koža" a vôbec sa v nás nič nepohne, absolútne nás neprepadne triaška nad pomyslením, čo tomu predchádzalo, nad krivdami, utrpením a bolesťou, ktoré sa skrývajú za podobnými zobrazeniami. Vôbec nevidíme absurdnosť, zvrátenosť a barbarstvo, ktoré sa skrývajú za slovným spojením "výroba" živočíšnych produktov. Ako deti sme sa do krvi bili, keď sme videli, že niekto ubližuje zvieratku, plakali sme, nechápali... čo sa s nami stalo? 

Chodíme do lesa, kocháme sa Prírodou, krásnymi vecami, máme slobodu, voľne dýchame, nedovolíme, aby sa niekto do nás staral, pretože sme predsa jedinečné bytosti so slobodnou vôľou, v podstate si robíme, čo chceme, no iným stvoreniam diktujeme, ako budú žiť. Či kedy zomrú. Nemáme výčitky, že ich vraždíme. Dnes, v dobe, keď je už dávno dokázané, že mäso a živočíšne produkty k prežitiu nepotrebujeme. Nemáme výčitky, že ich zavrieme do klietok, chlievov, nedoprajeme slnečných lúčov, pritom vzišli predsa z lona Matky Zeme, boli tu dávno pred nami. A je jedno, že s pôvodnými druhmi "vďaka" šľachteniu nemajú nič spoločné, o to horšie. Napriek tomu sú to stále živé tvory, sociálne, inteligentné, veď prasa má inteligenciu štvorročného dieťaťa... môj vnuk má štyri roky. Ak má prasa rovnakú inteligenciu, vraždíme krásne a nádherné bytosti. Ako všetky "hospodárske" zvieratá. Niektorí malochovatelia to potvrdzujú, samozrejme najmä tí, ktorí si pri pozorovaní ich správania uvedomili, že majú cítenie, rozum, pociťujú nálady, bolesť, prežívanie a s chovom skončili. Na jednej strane uznávame, že zvieratá majú oči, uši, nos a iné zmyslové orgány ako človek, takže aj vidia, počujú, cítia ako človek, ale pri mozgu už nepripustíme, že ho vedia takisto používať. Ale načo by im potom bol? Pardon, pri psovi to ako tak uznávame, pritom je dokázané, že spomínané prasa je inteligentnejšie ako pes.

Nevieme sa vcítiť do ich prežívania, predstaviť si svoje pocity, keď nám niekto ubližuje, neprávom nás uväzní, týra, vraždí... aj keď v podstate niektorí z nás ich už masovo zažívali nedávno v koncentrákoch... či už nacistických alebo komunistických alebo iných počas celej doby existencie ľudstva. Ja som presvedčený, že keby človek nedokázal zabiť zviera (okrem povedzme sebaobrany), nedokázal by zabiť ani iného človeka, neexistovali by ani vojny.

Áno, je veľmi ťažké pochopiť, že nie sme o nič lepší, ako akýkoľvek živý tvor na tejto planéte. Je veľmi ťažké vidieť pumu, krysu, kravu, červíka, prasa, sliepku ako seberovných partnerov... deti to vedia, vedia, kde je pravda. Kým ich postupne nezdeformujeme na náš obraz. Hanba dospelým...

 

Slniečko v duši všetkých zvieratám, rastlinám, Prírode, Zemi...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?