Menšina.

Autor: Pavel Vrabec | 28.1.2014 o 0:50 | Karma článku: 4,60 | Prečítané:  500x

Definícia menšiny podľa Wikipedia: "Menšina jako sociologický, politický a kulturně antropologický pojem označuje dobře vymezenou skupinu osob, jež se odlišuje od okolní "většinové" společnosti a obvykle se i sama jako skupina chápe. Například lidé se zelenýma očima jsou sice "v menšině", ale menšinu v tomto sociologickém smyslu netvoří, pokud se o nich nezačne veřejně diskutovat, nezačnou se sdružovat, případně vytvářet nějakou reprezentaci. Status menšiny je ovšem závislý na celku, vůči němuž se jako menšina vymezuje: například Korsičané jsou na Korsice naprostou většinou, kdežto menšinou v rámci Francouzské republiky".

Koniec citátu.

V súlade s touto definíciou a na základe prieskumov a predbežných prognóz výsledku prezidentských volieb navrhujem vyhlásiť referendum o samostatnosti menšiny "Bratislava". Nebaví ma už doplácať na všetko okolo menšiny "Bratislava", keď jedine tu v BA má Červená červenú ... opakuje sa to pri každých voľbách, nech už sú do čohokoľvek. Tak nech je Bratislava samostatným štátom, však aj Vatikán je samostatnou jednotkou uprostred Talianska. Nech je Fico prezidentom všetkých Slovákov, keď ho tak chcú ... mimo Bratislavy. Tu si zvolíme z ostatných kandidátov. Aj tak mu hlavné mesto vadí. Aj tak nás nemá rád, lebo ho nevolíme. Ale však ani my Vás, pán Fico, príliš nezbožňujeme.

Prečo chcete kandidovať na prezidenta? Však po najbližších parlamentných voľbách máte pri takejto voličskej základni zase isté vládnutie ... si myslím. Nechápem to ... čo zamýšľate? Vláda červená, parlament s prevládajúcou červenou drvivou väčšinou a na Hrade katolícko - červený prezident ... bolo by takému prezidentovi pri takej podpore ťažké zvýšiť právomoci prezidenta? Žeby až na úroveň napr. Ruska? .... ja viem, to je už prehnané, len nechápem, prečo sa nám pán Fico tlačí za prezidenta, keď tak rád riadi ... jasné, aj z Hradu bude Smerovať svoj Smer, ale aj tak .. nechápem .. žeby to bolo len to jeho megalomanstvo - mať všetko pod palcom?

Poďme si my radšej čo najskôr vyhlásiť referendum o samostatnosti Bratislavy a zvoľme si v našom maličkom štátiku vlastného prezidenta a vládu ... :) ... však sme menšina ...

 

Slniečko v duši ...

 

 

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Men%C5%A1ina

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?