Viva(t) Absurdistan ...

Autor: Pavel Vrabec | 8.12.2013 o 23:58 | (upravené 9.12.2013 o 13:42) Karma článku: 6,51 | Prečítané:  871x

V štáte Texas v USA vraj zákon umožňuje, že auto nemusí mať čelné sklo. Na druhej strane však prikazuje, že každé auto musí mať stierače. Aj to bez čelného skla. Hotové Kocúrkovo. V USA majú vraj takýchto zákonov neúrekom. A ako super si žijú ... :o).

A u nás? To, čo sa deje v tomto štáte sa už fakt podobá na krajinu z rozprávok o pomotanej krajine. Vlastne, nepodobá, my sme sa už v Kocúrkove ocitli. A na rozdiel od USA si nežijeme super. Otravuje nás to. Hlavne, ak sa na podobných kocúrkovských praktikách nemôžeme len zasmiať a mávnuť nad nimi rukou ako u Veľkého Brata.

Ako sa môže stať, že po rozhodnutí Najvyššieho súdu z marca tohto roku o nepridelení licencie na vysielanie nejakej pofidérnej schránkovej firme na frekvencii, ktorá doteraz "patrila" našej VIVE sa znovu stane, že Rada pre vysielanie a retransminiu opäť rozhodne rovnako? Kto má taký eminentný záujem na zrušení obľúbenej rozhlasovej stanice? Či komu tak strašne záleží na tom, aby sa z éteru šírili jeho názory?

V tomto štáte už de facto neexistuje stredná vrstva. Bola zlikvidovaná absurdnými zákonmi rovnako, ako absurdne hrozí zánik počúvanej stanici, ktorá podľa mňa nemá žiadnu náhradu. Keď niet strednej vrstvy, tak si asi niekto povedal, že netreba ani vysielanie pre občanov v strednom veku. Aj keď viem, že Vivu počúvajú aj mladší a starší ľudia, ako ja.

Prosím všetkých, aj tých, ktorí Vivu nemusia, ale záleží im na spravodlivom fungovaní krajiny, aby podpísali petíciu za zachovanie pridelenia frekvencie tejto rozhlasovej stanici. Neviem si predstaviť, že budem musieť počúvať nejakú inú rozhlasovú stanicu. Áno, je to môj subjektívny názor, že Viva je najlepšie rádio, ale každý má nejakú obľúbenú stanicu a preto verím, že pri predstave, že by vám zrušili "vašu" stanicu pomôžete.

http://www.peticie.com/peticia_za_zachovanie_vysielania_radia_viva

Dúfam, že táto prosba nie je proti pravidlám blogovania a článok nebude zrušený ...

Ďakujem.

 

Slniečko v duši

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?