Rýchly zásah?

Autor: Pavel Vrabec | 5.5.2013 o 20:18 | (upravené 7.5.2013 o 17:36) Karma článku: 3,51 | Prečítané:  427x

Spokojne si sedím v buse a podľa striedavej oblačnosti za síce tónovaným, ale predsa len sklom takisto striedam umiestnenie slnečných okuliarov - raz nos, raz čelo ...

Zrazu zadnými dverami nastupujú do autobusu dvaja uniformovaní policajti. Pohľadom hľadám revízorov, reku doprovod ... ale nie. Tak cestuje snáď so mnou ťažký zločinec? ... obzerám sa, skenujem tváre spolucestujúcich. Nič. Ani policajti nevyvíjajú nejakú aktivitu. Postavia sa k dverám, strategicky jeden k tým, ktorými nastúpili a druhý k vedľajším. Nekomunikujú, občas pozrú smerom ku kolegovi, ale inak žijú svojimi vnútornými pocitmi.

O dve zastávky vystúpia a spoločne bok po boku kráčajú tam, kam len oni vedia.

Prečo o tom píšem? Zo zvedavosti, snáď sa nájde niekto, kto ju dokáže uspokojiť :o).

Takto - nestalo sa prvý raz, čo som videl policajtov v dopravných prostriedkoch. Odhliadnuc od zásahov pri kontrole cestovných lístkov revízormi alebo "volaní o pomoc" na nespratných cestujúcich vodičmi MHD som síce zriedkavo, ale predsa len videl príslušníkov aj ako "cestujúcich". Predpokladám, že im štát v službe garantuje MHD zdarma, alebo títo "moji" mali električenky, pretože lístok si neoznačili :o). Ale o to nejde.

Keďže nepoznám štruktúru policajného zboru, len ma laicky zaujíma, akú "funkciu" majú. Boli oblečení v čiernych tričkách, čiernych nohaviciach, na hlavách čierne šiltovky, plne vyzbrojení. Okrem samopalov. Apropo, bolo zrušené používanie samopalov, ktoré boli do výbavy policajtov zavedené po neblahej udalosti v Bratislave? (to by bolo celkom fajn, pretože vraj nie sú určené do miest, teda tie, ktoré naši policajti vláčili na pleci http://www.rozhlas.sk/Samopaly-vo-vybave-policie?l=1&c=0&i=1007&p=1).

Keďže nemám iných starostí :o), chcem sa len zvedavo opýtať, či niekto nevie, k akému útvaru policajti patrili. Či sa jednalo napr. o pochôdzkárov, ktorí majú na starosti nejakú ulicu, štvrť, čosi ako Bobíci v Anglicku. Členov PMJ po menšom váhaní vylučujem :o). Ibaže by už naša polícia nemala na benzín a onedlho budeme svedkami akčnej trolejbusovej naháňačky, či ako policajti kaskadérsky skáču počas jazdy z núdzovo otvorených dverí električky na kapotu unikajúceho auta ... :o) ... ale to už asi skôr na korčuliara .. :o) ...

 

 

Slniečko v duši ...

 

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?