Horoskopy ...

Autor: Pavel Vrabec | 12.8.2012 o 13:30 | (upravené 6.11.2012 o 22:53) Karma článku: 3,83 | Prečítané:  554x

Verím, že naše životy okrem nášho vlastného pričinenia a snaženia ovplyvňuje aj čosi "zhora" ... nemyslím teraz Boha v náboženskom ponímaní. Tomu je srdečne jedno, čo tu robíme :o). Tak ako rodičom dospelých detí. Nie som fatalista v zmysle, čo má prísť príde, aj keď niekedy v niektorých situáciách naozaj môžeme robiť čo chceme a napriek tomu cítime, že sa osudu zbytočne vzopierame ...

492239_ruka-osud.jpg

Tak ako je podľa môjho názoru nesprávne neakceptovať názory druhých v otázke viery, čoho dôsledkom sú častokrát vojny v mene toho ktorého svojho Boha, tak je škodlivé upnúť sa na cestu, ktorú nám podľa horoskopov určili Hviezdy .. aj keď sme sa "pod nimi", či už doslova alebo symbolicky v zmysle zverokruhu, narodili.

Vraj pri výpočtoch je dôležitý okrem dátumu aj čas narodenia. Aby sa dalo určiť, kde sa v tom čarovno-zázračnom okamihu nášho zrodu nachádzal ten ktorý "symbol". Verím, že nejakým spôsobom to môže mať význam, môže nás to nejako ovplyvňovať, veď keď Mesiac dokáže svojou polohou v čase ovplyvňovať masy vody oceánov a morí, prečo by na nás, senzitívnch jedincov nemohli vplývať Hviezdy? ... však aj v predpovediach počasia nás informujú o záťažovom stupni, ktorý nás na druhý deň očakáva, čo je samozrejme už iná oblasť, týkajúca sa počasia, tlaku vzduchu a pod. Chcel som tým len naznačiť, že sme akoby prijímače, ktoré reagujú skoro na všetko okolo nás. Počasie, nálady ľudí, s ktorými prichádzame do styku, zmyslové vnemy z nás samých i okolia, kozmické žiarenie, ba i nami vytvorené umelé žiarenie, ktorým si sami škodíme.

Ale vráťme sa k horoskopom. Musím sa sebakriticky priznať, že občas aj ja skĺznem po prečítaní svojho "osudu" do stavov, keď mám pocit, že áno, presne toto sa mi teraz deje. Je jedna stránka na nete, kde po zadaní dátumu, času a miesta narodenia, polohy, kde sa práve nachádzate zistíte, čo sa vám práve "deje", či čo vás "čaká". Je naozaj zvláštne, že mám skoro vždy pocit, že to všetko vychádza. Dokonca som mal predpovedaný aj rozvod. Konštelácie Hviezd boli vypočítané na pár mesiacov dopredu a mne presne do toho zapadlo rozvodové obdobie ... a tento nie týždňami, ale mesiacmi ohraničený úsek "Hviezdami vypočítaného osudu" končil presne pár dní po dátume rozvodového konania .... :o) .. jasné, že som sa nerozviedol preto, žeby som sa riadil podľa horoskopu. Rozchod bola dlhotrvajúca záležitosť so začiatkom dávno pred "výpočtom mojej cesty".

Ale to všetko, vnímanie svojho rozpoloženia, vnímanie predpovedaného osudu a ich vzájomné spojenie vo svojej hlave môže byť odvodené aj od pocitov jedinca, jeho ovplyvniteľnosti, jeho očakávaní, jeho prispôsobovaní sa .... všimol som si na predmetnej stránke vo svojej "predpovedi" jednu zvláštnosť. Možno to pomôže tým, ktorí sa až priveľmi upínajú na pocit, že si nepomôžu, nech by robili čokoľvek. Skopírujem sem svoju predpoveď a červene odlíšim slová, ktoré ma zaujali.

1. Venuša v súlade s Merkúrom
Veselosť, uhladenosť, diplomacia. Možno zachytíte nejakú informáciu, ktorá vaše myšlienky naplní radosťou. Chuť vtipkovať alebo aspoň humor prijímať by mali pomôcť všetkým spoločenským aktivitám. Dobrý vplyv pre jednania, zoznamovanie a komunikáciu, pretože máte zvýšený cit pre taktné a kultivované vystupovanie. Návšteva kultúrnych akcií (hlavne s odľahčenou tematikou) prináša so sebou obzvlášť teraz uspokojenie. Sklony k intelektuálnym zábavám.                                                            Približné trvanie konštelácie: 11.8.2012 15:00 - 13.8.2012 17:00

2. Saturn v napätí s Venušou
Pravdepodobne budete cítiť istú skľúčenosť, pričom jej hlavným dôvodom môžu byť nejaké ťažkosti vo vzťahoch, s láskou, či s peniazmi. Otupený šarm alebo väčšia tendencia k spoločenským zábranám vám bude spôsobovať problémy pri nadväzovaní nových kontaktov a tiež pri udržiavaní starých spojení. Obzvlášť si dávajte pozor, aby ste partnerovi (alebo vlastnému telu) nevyviedli niečo, z čoho vás bude hrýzť svedomie. Mohlo by sa to všetko obrátiť proti vám. Vesmír práve chce, aby ste prehodnotili staré vzťahy (či hodnoty) a tiež, aby ste emocionálne dozrievali, preto je možné, že stratíte niekoho (alebo niečo - napr. financie), koho máte radi alebo naopak prostredníctvom skúšok tento zväzok (respektíve hodnoty) ešte viac upevníte.
Približné trvanie konštelácie: 4.8.2012 9:00 - 4.9.2012 6:00

3. Merkúr v napätí s Marsom
Uvažovanie blízkej spoločnosti vás pravdepodobne rozčúli. Správa, či informácia prijatá počas týchto chvíľ môže vyvolať podobné emócie. Ľudia budú k vašej osobe úprimnejší, čo sa vám nemusí páčiť. Momentálne ste náchylnejší k slovným potýčkam a verbálnym konfliktom, k čomu môže prispieť ostrejší jazyk a sarkazmus. Sklony k nepremyslenému, impulzívnemu konaniu a vyjadrovaniu. Niekedy problémy súvisiace s dopravou.
Približné trvanie konštelácie: 10.8.2012 23:00 - 14.8.2012 17:00

4. Neptún v súlade s Marsom
Práve prišiel ten správny čas k uskutočňovaniu vašich plánov (platí to hlavne o túžbach v duševnej oblasti). K ich úspešnému vykonaniu vám teraz môže veľmi pomôcť intuícia. V súčasnosti máte zvýšené strategické schopnosti, čo pomáha dobre sa orientovať v obchodných kruhoch. Iluzórne akcie, či hrané divadielko by mohli hrať dôležitú úlohu pri presadzovaní vlastnej osoby. Pokúste sa nabrať novú inšpiráciu nejakým kultúrnym činom, uvidíte, že sa to vyplatí. Svoju energiu momentálne zamerajte skôr na kolektív ako na jednotlivca. Ak sa už dlho chystáte bojovať za nejaký ušľachtilý ideál, tak práve teraz zaveľte k útoku. Budú Vám pomáhať všetci svätí na nebi. Vhodná doba pre duševnú aktivitu, cestovanie, umenie a pre všetky činnosti, kde treba predstavivosť a dôvtip.
Približné trvanie konštelácie: 25.3.2012 4:00 - 19.8.2012 1:00

5. Saturn v napätí s Jupiterom
Ťažko je možné počas týchto chvíľ expandovať do diaľok alebo rozvíjať svoj vplyv, či spoločenské postavenie vo svete. Nedostatok správneho úsudku a pravej viery, či sebavedomia vám môže hádzať polená pod nohy. Nenechajte sa vyviesť z rovnováhy, ale skúste vybalansovať tento nevyvážený stav. Táto konfigurácia má tendenciu zadržovať, či znižovať príjem alebo znásobovať námahu pri získavaní peňazí. Teraz nič nie je zadarmo. V tomto období by ste sa mali naučiť rešpektovať vlastné hranice, prehĺbiť svoju vieru a prostredníctvom symbolického pôstu si vytvorili priestor k novým životným možnostiam.
Približné trvanie konštelácie: 20.7.2012 4:00 - 21.8.2012 3:00

6. Merkúr v súlade so Saturnom
Momentálne budete mať zvýšenú schopnosť sústrediť sa, čo by ste mohli využiť pri ďalšom učení a vzdelávaní. Dôkladnosť a analytické uvažovanie sa môžu stať teraz vašimi silnými stránkami. Snažte sa viac komunikovať so zrelými, skúsenými ľuďmi, pretože by ste sa mohli od nich dozvedieť cenné informácie. Nájdite si čas na vážne debaty, či na riešenie zložitých situácií, určite vám k tomu nebude chýbať mentálna sila.
Približné trvanie konštelácie: 3.8.2012 12:00 - 12.8.2012 20:00

Myslím, že vyznačené slová hovoria samy za seba. Ak si ich niekto pri čítaní horoskopov neuvedomí a vstrebe do seba "toto je môj osud, toto ma čaká, nech robím čokoľvek" tak spánombohom ... už dopredu sa naprogramuje na "čo je psáno, to je dáno", rezignuje a "žije v smútku" podľa napísaného. Iste, toto sa týka negatívnych predpovedí, v prípade tých pozitvnych ho to asi naštartuje k naprogramovaniu samého seba cítiť sa v poho.

Je chybou, ak takéto predpovede ovplyvňujú život vo dvojici. Ak niektorý z partnerov dáva písanému osudu takú dôležitosť, že to ovplyvňuje aj život toho druhého. Ak v prípade "neprajúcnych" partnerských horoskopov napr. jeden z nich rezignuje dopredu, bez toho, aby zapojil samého seba a pokúsil dať do vzťahu zo seba to najlepšie. Samozrejme, ak mu vzťah a partner za to stoja. Lebo sa môže stať (:o) ... ), že mu unikne niečo, čo by bolo tak nádherné, že už v živote niečo podobné nenájde. Nech by aj do konca žvota kopal dieru do stredu Zeme.

Naopak, aj v prípade priaznivej partnerskej predpovede je chybou zaspať na vavrínoch bez nekonečného získavania si lásky, bez "kalerábikov", bez neustáleho dobývania svojej polovičky. Kde sa potom dá reklamovať nepodarený vzťah, veď v horoskope sme to mali super?! .. dá sa získať odškodné za pokazený vzťah, ako v McDonalde za neupozornenie, že z ich stravy sa tučnie?

Našťastie, na stránke je upozornenie "Výklady neberte doslovne, ale iba orientačne, pretože hovoria viacej o možných variantoch ako o skutočnostiach. Ide skôr o to, aby ste vďaka nim vycítili nádych, či zafarbenie konštelácie, a podľa toho sa ju snažili využiť vo svoj prospech".

Nie je lepšie brať tieto záležitosti s nadhľadom a humorom ako zábavu? ... len ako nejaké spestrenie života? .. teda v prípade, že to niekto sleduje. Možno by bolo lepšie vôbec nič nečítať, čo sa budúcnosti týka a žiť pre túto chvíľu, ktorá práve prebieha. A ktorá ponúka to, čo si prajeme.

 

P.S. 1 - bod č. 2 - práve prežívam krízu vo vzťahu, neviem, ako to skončí ... asi dostanem znovu kopačky, jediné, čo môžem urobiť je nevzdať sa a bojovať ... ale proti horoskopu? ... do kelu ... :o)))

P.S. 2 - bod č. 5 - práve som absolútne bez peňazí a naozaj sa mám čo oháňať, aby som prežil ... do kelu ... :o)))

P.S. 3 - rečnícka otázka - prečo si človek viac všíma to negatívne?

Slniečko v duši a úsmev na tvári vám všetkým ......

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?