Aj nebo plače ...

Autor: Pavel Vrabec | 17.3.2011 o 16:30 | (upravené 18.3.2011 o 13:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2040x

Ešteže je zamračené, v izbe prítmie, inak by mi bolo vidieť do tváre. Päť mesiacov nezvestná Anička z Prahy sa našla. Teda, jej telíčko, či čo z neho ostalo. Ona sa nevrátila, iste je už dávno tam, kde ju s láskou privítali.  

Najnovšia správa, ktorú som si práve prečítal je, že bola znásilnená a zavraždená. Zver - ani zvieratá sa tak nechovajú .. možno mám málo informácii, ale nepočul som o znásilnení v zvieracej ríši. A ak aj z nedostatku vedomostí o nejakom neviem, som presvedčený, že žiaden samec by podobným spôsobom neublížil mláďaťu. Nepočul som ani o tom, žeby zvieratá držali svoje deti na reťazi, o hlade a smäde, týrali ich bitkou, chladom, pálením cigaretou .... áno, sú prípady, kedy musí zvieracia matka schovávať mláďa pred otcom, aby mu neublížil, ale znásilnenie? Hrdíme sa, akí sme múdri, mocní, ako vládneme svetu, ale v správaní nemáme ani na zvieratá. Poľahky nás strčia do vrecka. Máme právo nazývať sa ľuďmi??? Nejde o to, čo komu dali do vienka rodičia, kto má aké vzdelanie a podobne. Základné, elementárne princípy ľudského správania má v sebe každý. Rozoznať dobro od zla dokáže každý. Prečo sa takéto strašné činy dejú? Som síce muž, ale veľakrát sa za nás hanbím. Neviem štatistické údaje, ale nech je to 90% kriminality amblok v „prospech" mužov oproti ženám. Nevraviac o vojnách. Naozaj je za všetko zodpovedný len testosterón? Kto dokáže ublížiť nevinnému 9-ročnému dievčatku?!

Mám strašne stiahnuté hrdlo a neviem, čo so sebou .... Snažím sa izolovať od správ o nešťastiach, lúpežiach,  vraždách. Samozrejme, že sa ich človek väčšinou dozvie, ale nevyhľadávam nasledujúce „novinky" z vyšetrovania. Nerobí mi to dobre. V podobných prípadoch, ako je tento, keď dospelí ublížia deťom, premýšľam o zmysle života vôbec. Tých prípadov je nespočetne veľa. Asi už nesmiem otvoriť noviny, zapnúť internet. Preboha, kam sa to rútime?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?